Leasing dla każdego

Leasing jest obecnie najprężniejszą rozwijającą się formą finansowania inwestycji samochodowych. Sprawdź jakie korzyści i udogodnienia niesie za sobą wzięcie samochodu w leasing!

Leasing samochodowy to jednym bardzo popularna metoda na sfinansowanie pojazdu do swojego przedsiębiorstwa. Przedsiębiorcy nie chcąc angażować swoich osobistych środków o wiele częściej wybierają leasing samochodowy. Przedsiębiorcy, którzy nie chcą angażować własnego kapitału w zakup pojazdu firmowego decydują się na samochód w leasingu.

Jeszcze dwadzieścia lat temu rynek leasingu w naszym kraju stawiał pierwsze kroki. Wraz z powstawaniem nowych i rozwojem dotychczasowych firm leasingowych rosła jego wartość. Dzisiaj leasing jest jedną z bardzo często wybieranych form pokrywania inwestycji samochodowych. Już ponad jedna trzecia inwestycji z sektora przedsiębiorstw finansowana jest ze środków, które pochodzą od jednostek leasingowych.

Bardzo popularnym rodzajem leasingu wybieranym w naszym kraju jest leasing samochodowy. Firmy decydują się na wzięcie samochodu w leasing, gdyż dzięki temu bez angażowania zbyt wielu swoich pieniędzy mają możliwość użytkowania wymarzonego, luksusowego pojazdu. Leasing samochodowy pozwala także na nabycie samochodu używanego, a nawet sprowadzonego z zagranicy. Może on obejmować auta osobowe, dostawcze, ciężarowe, ciągniki siodłowe, naczepy, autobusy czy pojazdy specjalistyczne. Dzięki leasingowi samochodowemu i wpisaniu go do kosztów uzyskania przychodu, minimalizuje się obciążenie podatkowe jednostki.

Odmienną formą leasingu, która jest bardzo często wybierana jest leasing operacyjny. Rzecz z leasingu operacyjnego może być zaliczona do składników majątkowych leasingodawcy. Leasing operacyjny jest najbardziej opłacalny wówczas, kiedy okres wykorzystywania przedmiotu leasingu jest trochę krótszy niż przeciętny okres amortyzacji. Po upływie terminu umowy leasingu, leasingobiorca może wykupić za pewną kwotę przedmiot leasingu. W czasie jego wykupienia jesteśmy już prawowitymi właścicielami przedmiotu.

pawel

pawel

Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego artykułu 😉
pawel

Latest posts by pawel (see all)

Autor

pawel

Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego artykułu ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *